КьюВи
Басты бет › Нейрожелілер › Mistral Large vs Muse Wonder

Mistral Large пен Muse Wonder: КьюВиде қайсысы жақсы?

Mistral Large пен Muse Wonder КьюВи рейтингінің әртүрлі деңгейінде тұр. Қазіргі балл бойынша Muse Wonder алда, ал айырмашылық тапсырмаларды орындауда, бағасында және көлемді материалдармен жұмыс істеуінде анық көрінеді.

Mistral Large

Mistral

3.3 / 10

Жауап жылдамдығы: — · Сұрақ бағасы: ≈10 ₸ · Контекст: 262K

Шолу →
Muse Wonder

Meta

9.1 / 10

Жауап жылдамдығы: — · Сұрақ бағасы: ≈18 ₸ · Контекст: 1M

Шолу →
Mistral Large Muse Wonder
Жалпы балл
3.3
9.1
Кодинг
4.0
—
Пайымдау
5.3
—
Сұрақ бағасы аз болғаны жақсы
≈10 ₸
≈18 ₸

0–10 балл — КьюВи шкаласы: бағыт бойынша жиынтық баға, жылдамдық пен сенімділік өлшемдерімізді ескере отырып.

Өлшем Mistral Large Muse Wonder
Жалпы балл 3.3 9.1
Кодинг 4.0 —
Пайымдау 5.3 —
Сұрақ бағасы ≈10 ₸ ≈18 ₸
Контекст 262K 1M

0–10 балл — КьюВи шкаласы: бағыт бойынша жиынтық баға, жылдамдық пен сенімділік өлшемдерімізді ескере отырып.

Ең дұрысы — таңдамау

КьюВи-де Mistral Large мен Muse Wonder бірге жауап береді — қай жерде келісетінін, қай жерде таласатынын бірден көресіз.

Сапа: бұл жерде жауап тез анықталады

Бет жаңартылған сәтте Mistral Large 3.3/10 балл алып, КьюВи рейтингінде 36 орынға жайғасқан. Muse Wonder 5 орында, оның нәтижесі — 9.1/10. Қазіргі балл бойынша Muse Wonder алда.

Бұл қателік шегіндегі болмашы айырмашылық емес. Mistral Large сапасы орташа, қолжетімді жұмыс құралына көбірек ұқсайды, ал Muse Wonder КьюВи рейтингінің жоғарғы бөлігіне кіреді. «PostgreSQL базасын ClickHouse-қа көшіру жоспарын жасаңыз және үйлесімділік қай жерде бұзылуы мүмкін екенін көрсетіңіз» деген сұрауда Muse Wonder құрылымы тұтас жауап беріп, шектеулерді жауап соңына дейін сақтай алады. Mistral Large пайдалы бастапқы нұсқа ұсынуы мүмкін, бірақ оны мұқият тексеру қажет.

Жекелеген бағыттар бойынша көрсеткіштер мынадай: Mistral Large код жазуда 4.0, ал пайымдауда — 5.3 балл алады. Сондықтан ішкі баллдарды қорытынды бағамен бірге қараған дұрыс: Muse Wonder жалпы сапа бойынша Mistral Large-тан озып тұр, ал Mistral қорытындыны өзгерте алатындай артықшылыққа ие емес.

Баға мен жылдамдық: арзан жауап әрдайым тиімді бола бермейді

КьюВиде орташа сұрақ Mistral Large үшін шамамен 10 ₸, ал Muse Wonder үшін 18 ₸ тұрады. Күн сайын модельге ондаған қысқа сұрау жіберсеңіз, айырмашылық айқын сезіледі. Бір рет мәтіннің тұжырымын тексеру немесе қазақшаға аудару үшін Mistral Large үнемдірек көрінеді.

Алайда күрделі тапсырмада жауаптың бағасы — есептің бір бөлігі ғана. Модель келісімдегі шартты өткізіп алса, кодтың екі бөлігін қате байланыстырса немесе ойдан түсіндірме құрастырса, арзан сұрау қайта жұмыс істеуге әкеледі. Мұндай жағдайда Muse Wonder-дің жоғары тарифі өзін ақтайды, әсіресе нәтижені қайтадан құрастырмай, бірден өңдеу керек болса.

Қай модельдің жылдамырақ екенін сенімді айтуға телеметрия деректері әзірге жеткіліксіз. Сондықтан жылдамдық бойынша жеңісті уәде ету дұрыс емес. Қысқа сұрақтарда айырмашылық байқалмауы мүмкін, ал ұзақ талдауды бәрібір дәлдігі мен қажет түзетулер көлеміне қарай бағалау керек.

Контекст және тапсырма түрлері

Mistral Large контексті 262K, ал Muse Wonder контексті — 1M. Бір сұрауға бастапқы материалдардың үлкен көлемін қосу қажет болғанда, бұл фактор таңдауымызға әсер етеді. Мысалы, 200 беттік келісімді, техникалық тапсырманың бірнеше нұсқасын немесе хат алмасу мұрағатын талдағанда Muse Wonder-дің жұмыс кеңістігі көбірек.

Mistral Large ықшамдау сценарийлерге қолайлы:

  • клиентке жазылған хатты бейтарап стильде тез қайта жазу;
  • шағын Python немесе SQL үзіндісіндегі қатені табу;
  • ұзақ жазбаны күрделі талдаусыз бес тармаққа дейін қысқарту.

Muse Wonder сұрақ бірнеше өзара байланысты бөліктен тұрғанда жақсы нәтиже көрсетеді. Мысалы, екі коммерциялық ұсынысты салыстырып, жасырын шығындарды бөліп көрсету және жеткізушіге қойылатын сұрақтар тізімін дайындау қажет делік. Немесе қазақ тілі бойынша оқу тақырыбын талдап, мысалдар келтіріп, өз жауаптарыңызды тексеру керек. Мұндай сұрауларда әсерлі сөйлемнен гөрі шарттарды соңына дейін есте сақтау қабілеті маңызды.

Біз екі модельге де мына практикалық сұрақты қойдық: «Алматыдағы шағын компания үшін CRM енгізудің екі нұсқасын салыстыр: лицензия құнын, қызметкерлерді оқытуды, деректерді сақтауды және сатуды тоқтатпай көшу жоспарын ескер». Mistral Large алғашқы нұсқа ретінде пайдалы, бірақ оның қорытындыларын бастапқы шарттармен қайта тексеру керек. Muse Wonder салыстыру құрылымын жақсырақ сақтап, шығындарды енгізу кезеңдерімен анығырақ байланыстырады. Бұл фактілерді тексеру қажеттігін жоймайды: модель кеңесшіні алмастырмайды және бағалардан немесе жергілікті талаптардан қателесуі мүмкін.

КьюВиде қай модельді таңдаған дұрыс

Күрделі талдауға, көлемді құжатқа немесе көп қадамды жоспарға барынша сапалы жауап керек болса, Muse Wonder таңдаңыз. Қазіргі балл бойынша Muse Wonder алда, ал Muse Wonder-дің кеңірек контексті үлкен файлдар мен өзара байланысты сұрақтар үшін өте пайдалы.

Mistral Large — қысқа сұрауларға, бастапқы нұсқаларға және әр сұраудың бағасы мінсіз тұжырымнан маңыздырақ болатын тапсырмаларға арналған ұтымды таңдау. Орташа сұрақ үшін ол 10 ₸ мен 18 ₸ арасындағы айырмашылық шамасында арзанырақ. Код жазуда оны кодты өзіңіз іске қосып, нәтижесін тексеруге дайын болсаңыз таңдауға болады.

КьюВиде екі модель де Қазақстаннан қолжетімді: төлем теңгемен жасалады, интерфейс орысша және қазақша жұмыс істейді, ал жаңа пайдаланушыларға басталған кезде үш тегін сұрақ беріледі. Бір сұрауды Mistral Large пен Muse Wonder-ге бір сервистің ішінде жіберіп, жауаптардың қай жерде сәйкес келгенін, қай жерде модель шартты өткізіп алғанын көре аласыз. Бірақ қорытынды айқын: сапа керек болса — Muse Wonder, ал қарапайым сұрауларды үнемдеу керек болса — Mistral Large.

Тағы бір ескерту: Mistral Large та, Muse Wonder де медициналық, заңдық немесе қаржылық шешімдер үшін жалғыз ақпарат көзі болмауы тиіс. Мұндай жауаптарды профильді маманнан және бастапқы дереккөздерден тексеру қажет.

Жиі қойылатын сұрақтар

Код жазуға қайсысы жақсы: Mistral Large әлде Muse Wonder ме?
КьюВидің қазіргі рейтингі бойынша Muse Wonder алда. Mistral Large-тің код жазу көрсеткіші — 4.0, ал Muse Wonder-дікі — —. Шағын код үзіндісі үшін Mistral Large арзанырақ, бірақ дайын кодты бәрібір іске қосып, тексеру керек.
Оқу үшін қай модель жақсы?
Күрделі тақырыпты талдауға, көлемді конспект жасауға және түсінікті кезеңдік түсіндіруге Muse Wonder таңдаған дұрыс. Mistral Large қысқаша мазмұндамаға, жауапты тексеруге немесе сабақ жоспарын құруға жарайды.
КьюВиде қай модель арзанырақ?
Mistral Large орташа сұрақ үшін шамамен 10 ₸, ал Muse Wonder 18 ₸ тұрады. Сондықтан жиі қойылатын қысқа сұраулар үшін Mistral Large арзанырақ.
Екі модельді де Қазақстаннан тегін сынап көруге бола ма?
Иә. КьюВиде екі модель де Қазақстаннан қолжетімді, төлем теңгемен жасалады, интерфейс орысша және қазақша ұсынылған. Жаңа пайдаланушыларға басталған кезде үш тегін сұрақ беріледі.
Muse Wonder ChatGPT-тен жақсы ма?
ChatGPT-тің нақты нұсқасын және бірдей тапсырмалар жиынтығын білмей, жалпы қорытынды жасауға болмайды. КьюВи рейтингінде Muse Wonder қазір 9.1 балл алып, 5 орынға ие. Демек, КьюВи деректері бойынша ол Mistral Large-тан мықтырақ, бірақ бұл ChatGPT-тің барлық нұсқасынан артық екенін дәлелдемейді.
Ұзақ құжаттармен қай модель жақсы жұмыс істейді?
Muse Wonder контексті — 1M, ал Mistral Large-тікі — 262K. Келісім, көлемді техникалық тапсырма немесе хат алмасу мұрағаты үшін контекст көлемі жағынан Muse Wonder басым.

Ең дұрысы — таңдамау

КьюВи-де Mistral Large мен Muse Wonder бірге жауап береді — қай жерде келісетінін, қай жерде таласатынын бірден көресіз.

Тегін бастау →

3 сұрақ тегін, картасыз