КьюВи
Басты бет › Нейрожелілер › GPT-OSS 120B vs GPT-6 Astra

GPT-OSS 120B немесе GPT-6 Astra — қайсысы жақсы?

GPT-OSS 120B мен GPT-6 Astra екеуі де OpenAI өнімдері, бірақ КьюВи рейтингінде әртүрлі деңгейде тұр. Қазіргі балл бойынша GPT-6 Astra алда: айырмашылық жалпы бағалаудан, код жазу сапасынан және сұраудың нақты құнынан байқалады.

GPT-OSS 120B

OpenAI

3.7 / 10

Жауап жылдамдығы: — · Сұрақ бағасы: ≈10 ₸ · Контекст: 131K

Шолу →
GPT-6 Astra

OpenAI

9.3 / 10

Жауап жылдамдығы: — · Сұрақ бағасы: ≈43 ₸ · Контекст: 1.1M

Шолу →
GPT-OSS 120B GPT-6 Astra
Жалпы балл
3.7
9.3
Кодинг
5.0
9.5
Пайымдау
9.9
—
Сұрақ бағасы аз болғаны жақсы
≈10 ₸
≈43 ₸

0–10 балл — КьюВи шкаласы: бағыт бойынша жиынтық баға, жылдамдық пен сенімділік өлшемдерімізді ескере отырып.

Өлшем GPT-OSS 120B GPT-6 Astra
Жалпы балл 3.7 9.3
Кодинг 5.0 9.5
Пайымдау 9.9 —
Сұрақ бағасы ≈10 ₸ ≈43 ₸
Контекст 131K 1.1M

0–10 балл — КьюВи шкаласы: бағыт бойынша жиынтық баға, жылдамдық пен сенімділік өлшемдерімізді ескере отырып.

Ең дұрысы — таңдамау

КьюВи-де GPT-OSS 120B мен GPT-6 Astra бірге жауап береді — қай жерде келісетінін, қай жерде таласатынын бірден көресіз.

Сапа: айырмашылық тым үлкен, тең нәтиже жоқ

Бет жаңартылған сәтте GPT-OSS 120B 10 балдың ішінен 3.7 балл алып, КьюВи рейтингінде 35-орында тұр. GPT-6 Astra 9.3 балл жинап, 4-орынға жайғасқан. Қазіргі балл бойынша GPT-6 Astra алда. Бұл нәтижені бірнеше ондық балл шешетін жағдай емес: модельдер әртүрлі жүктеме деңгейіне арналған.

GPT-OSS 120B моделінің бір ерекшелігі бар. Логикалық ойлау бойынша ол 9.9, ал код жазу бойынша 5.0 балл алады. Күрделі шартты талдауға бұл жақсы нәтиже, бірақ код жазу мен оны түзетуде бағасы әлдеқайда төмен. GPT-6 Astra код жазу бойынша 9.5 балл жинайды; КьюВидің қазіргі деректерінде оның логикалық ойлау көрсеткіші жарияланбаған. Сондықтан нақты санды телу дұрыс болмас еді.

Біз модельдерді нақты сұрақтармен сынадық. Мысалы, «ҚҚС есептейтін Python функциясындағы қатені тауып, нәтижені теңгедегі баға арқылы түсіндір» деген сұрауда GPT-6 Astra құрылымды сенімді сақтайды: қатені көрсетіп, түзетілген нұсқаны және тексеру мысалын береді. GPT-OSS 120B шарттың логикасын жақсы талдайды, бірақ бағдарламалық жауапты қосымша тексеру жиірек қажет болады. Аналитикалық талдау үшін бұл қолайлы. Ал бүгін іске қосылатын код үшін — жеткіліксіз.

Баға мен жылдамдық: арзан модель уақытты әрдайым үнемдей бермейді

КьюВиде GPT-OSS 120B үшін бір сұрақтың орташа құны шамамен 10 ₸, ал GPT-6 Astra үшін шамамен 43 ₸. Бірдей он сұрауға шаққанда айырмашылық тез жиналады. Егер сіз модельден күн сайын хаттарды қайта тұжырымдауды немесе терминдерді қысқаша түсіндіруді сұрасаңыз, GPT-OSS 120B бюджетке тиімдірек көрінеді.

Алайда жауаптың бағасы нәтиженің құнымен бірдей емес. Бірнеше файлды, кодты немесе ұзақ талаптарды қамтитын тапсырмада GPT-6 Astra-ға қымбатырақ сұрау жіберу кейінгі нақтылаулардың азаюы арқылы ақталуы мүмкін. КьюВиде екі модель де теңгемен төленеді, интерфейс қазақ және орыс тілдерінде қолжетімді, ал жаңа пайдаланушыларға бастапқыда үш тегін сұрақ беріледі.

Сондықтан қазір олардың бірін жылдамырақ деп айтуға болмайды. Телеметрия жоқтығын әдемі, бірақ ойдан шығарылған қорытындыға айналдырмаймыз.

Контекст пен міндеттер: әр модель қай жерде тиімді

GPT-6 Astra 1.1M көлеміндегі контекстпен жұмыс істейді, ал GPT-OSS 120B үшін 131K қолжетімді. Іс жүзінде бұл жұмыс тәсілін өзгертеді. Бір сұрауда ұзақ келісімшартты талдау, техникалық тапсырманың бірнеше бөлімін салыстыру немесе үлкен жобадағы өзгерістерді қадағалау қажет болса, Astra-ның кеңірек контексті едәуір ыңғайлы.

GPT-OSS 120B қысқа және орташа тапсырмаларға орынды таңдау болады, мұнда шешуші фактор — баға. Мысалы, ол бір кеште клиентке берілетін жауаптың бірнеше нұсқасын талдауға, математикалық шешімнің логикасын тексеруге немесе күрделі тақырыпты қарапайым тілмен түсіндіруге қолайлы. Оның мықты логикалық ойлау қабілеті интерфейстегі айырмашылықтан пайдалырақ болуы мүмкін.

GPT-6 Astra үш нақты жағдайда тиімдірек: бірнеше байланысты файлды жөндеу, көлемді материалды бір жоспарға біріктіру немесе көптеген шарттары бар жұмыс нобайын дайындау қажет болғанда. Код жазудағы 9.5 көрсеткіші GPT-OSS 120B моделінің 5.0 баллымен салыстырғанда кез келген жалпы уәдеден нанымдырақ.

КьюВиде екі модельге де бір сұрақ қойып, олардың қай жерде келіскенін, қай жерде айырылғанын көруге болады. Бұл пікірталас тудыратын талдау үшін пайдалы: GPT-OSS 120B кейде мықты логикалық қаңқа ұсынса, GPT-6 Astra оны толық әрі қолданбалы жауапқа айналдырады.

Әділ қорытынды

Код жазу, ұзақ құжаттар және бірінші әрекеттен дайын нәтиже маңызды болатын тапсырмалар үшін GPT-6 Astra таңдаңыз. Қазіргі балл бойынша ол алда, ал код жазудағы артықшылығы ерекше байқалады.

Бюджет шектеулі болса, сұраққа үлкен контекст қажет болмаса және кодты тексеруге немесе қайта сұратуға дайын болсаңыз, GPT-OSS 120B алған жөн. Бір сұраудың орташа бағасы 10 ₸, ал GPT-6 Astra-да 43 ₸ болғандықтан, ол жиі қойылатын қысқа сұрақтарға ұтымды нұсқа.

Қорытынды нақты сценарийге байланысты, бірақ мұнда дипломатия қажет емес: GPT-6 Astra — әмбебап жұмыс моделі ретінде мықтырақ, ал GPT-OSS 120B — логикалық ойлау көрсеткіші жоғары, қолжетімді көмекші ретінде қызығырақ. Екі модель де Қазақстаннан КьюВиде қолжетімді. Олар көмекші ғана, медициналық, заңгерлік немесе қаржылық кеңестің орнына жүрмейді.

Жиі қойылатын сұрақтар

Код жазуға қайсысы жақсы: GPT-OSS 120B немесе GPT-6 Astra?
Код жазуға GPT-6 Astra жақсырақ: оның қазіргі бағасы 9.5, ал GPT-OSS 120B көрсеткіші — 5.0. Astra бірнеше файлды жөндеуге және жұмыс істейтін код дайындауға қолайлырақ.
КьюВиде қай модель арзанырақ?
GPT-OSS 120B арзанырақ: бір сұрақтың орташа құны шамамен 10 ₸. GPT-6 Astra үшін орташа баға шамамен 43 ₸.
GPT-OSS 120B мен GPT-6 Astra модельдерін тегін сынап көруге бола ма?
Иә. КьюВиде екі модель де Қазақстан пайдаланушыларына қолжетімді, ал бастапқыда үш тегін сұрақ беріледі. Кейінгі төлем теңгемен жасалады.
Оқу және күрделі тақырыптарды түсіндіру үшін қай модель жақсы?
Қысқа оқу сұрақтары үшін GPT-OSS 120B 9.9 логикалық ойлау көрсеткіші және төменірек бағасы арқасында тиімді көрінеді. Ұзақ оқу материалы немесе бірнеше құжат үшін 1.1M контексті бар GPT-6 Astra жақсырақ.
КьюВи рейтингі бойынша GPT-6 Astra GPT-OSS 120B моделінен жақсы ма?
Иә. Қазір GPT-6 Astra 9.3 балл алып, 4-орында тұр, ал GPT-OSS 120B 3.7 баллмен 35-орында. Қазіргі балл бойынша GPT-6 Astra алда.
GPT-6 Astra ChatGPT-ді немесе маманды алмастыра ала ма?
GPT-6 Astra — КьюВи арқылы қолжетімді OpenAI моделі, бірақ бұл оның жауабы әрдайым қатесіз болады дегенді білдірмейді. Медициналық, заңгерлік және қаржылық шешімдер үшін маманның тексеруі қажет.

Ең дұрысы — таңдамау

КьюВи-де GPT-OSS 120B мен GPT-6 Astra бірге жауап береді — қай жерде келісетінін, қай жерде таласатынын бірден көресіз.

Тегін бастау →

3 сұрақ тегін, картасыз